אור על הפראנאיאמה

מחבר: ב.ק.ס איינגאר (B.K.S. Iyengar)

מוציא לאור: HarperCollins  מהדורה ראשונה 1988

מתרגם: דר' איל שפרוני

פראנאיאמה, אמנות הנשימה היוגית, מוליכה לשליטה ברגשות ומביאה בהמשך ליציבות, לריכוז ולאיזון מנטלי. פראנאיאמה היא גשר שעוזר לתלמידי היוגה לעבור מתחום ההתפתחות הפיזית הטהורה לעבר הרוח. היא מהווה שלב חיוני במסע לקראת מימוש עצמי.

אור על הפראנאיאמה – אמנות הנשימה היוגית הוא ספר הראוי ללוות ולהמשיך את הספר "אור על היוגה" מאת אותו המחבר, המוכר כעת כחיבור קלאסי על תרגול הַטְהַה-יוגה. גם הספר הנוכחי הוא מעשי ומעמיק, ומציע מדריך מהימן לכל מי שרוצה לפתח את אמנות הנשימה היוגית.

מערכת הנשימה נידונה כאן הן מנקודת הראות של האנטומיה המודרנית והן מתוך התפיסה העולה מהכתבים העתיקים של היוגה. ארבע-עשרה הטכניקות הבסיסיות של הפראנאיאמה מנותחות לעומק ומציעות לקורא תוכנית המורכבת מ-82 שלבים מדורגים בקפדנות, החל מתבניות הנשימה הפשוטות ביותר ועד למתקדמות ביותר. שלבים אלו הוצגו לנוחות הקורא בטבלאות, והצגה זו היא מאפיין ייחודי של ספר זה.

הספר אור על הפראנאיאמה – אמנות הנשימה היוגית הוא ספרו השלישי של איינגאר שמתורגם לעברית. המתרגם, תלמיד ותיק של איינגאר ומתרגל מסור של פראנאיאמה, משכיל להעביר את רזי הטכניקות הנידונות בספר בעברית שוטפת ונגישה. הספר מציע לתלמידים מידע מקיף בפילוסופיה של היוגה ודן בנושאים קרובים נוספים כמו נאדים, בַּנְדְהות, צ'אקרות וביג'ה מנטרות. תלמידים רציניים ימצאו בספר זה קורס מדורג ומלא שאורכו 200 שבועות עם דגש מיוחד על הקשיים שמהם יש להימנע בתרגול פראנאיאמה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *