האפקטים של היוגה – על קצה המזלג

תרגול היוגה הוא באמת מיוחד! היוגה עובדת – כבר למעלה מ- 5,000 שנה!

מה כל-כך מיוחד ביוגה?

ובכן, גם אם מסתכלים על היוגה כעל שיטת התעמלות בלבד, הרי שזו שיטה חכמה ביותר. היוגה מפתחת את הגוף באופן מאוזן – מחזקת ומגמישה את השרירים בו-זמנית. מעבר לכך והרבה יותר חשוב: היוגה לא עובדת רק על השרירים, היא עובדת על כל המערכות של הגוף: העיכול, הנשימה, הדם, החיסון, הפרשת ההורמונים ועוד.

הבריאות שלנו תלויה בתפקוד תקין ומאוזן של האיברים הפנימיים ובמערכת יעילה להובלה ולסילוק פסולת. היוגה, ע"י פעולות של מתיחה, סחיטה, הארכה, פיתול וכו' מגיעה לכל האיברים הפנימיים וממריצה אותם. היא שומרת על הגמישות של העורקים ובכך מאזנת את לחץ הדם, היא מרחיבה את הריאות ועוזרת באספקת חמצן טרי לכל חלקי הגוף (ובעיקר לראש ולמוח – בתנוחות ההפוכות). היוגה מאזנת את פעולת בלוטות ההורמונים וכך שומרת על כל תפקודי הגוף תקינים (לרבות, המחזור החודשי אצל נשים).

היוגה עושה פלאים בהפחתת מתח וביצירת שקט מנטאלי מה שמעודד את פעולת מערכת העצבים הפארה-סימפטטית. מחקרים רבים גילו קשרים בין מתח נפשי למחלות רבות, לכן יצירת הרמוניה ושקט נפשי עוזרת גם היא לשמירה על הבריאות.

אבל יוגה היא לא רק שיטת התעמלות, היוגה מפתחת את האדם באופן הוליסטי היא פועלת על הרבדים השונים של האדם: הפיזי, המנטלי, הרגשי, השכלי, המוסרי והרוחני.

  • פיזית היוגה מסייעת ולפתח גוף חזק וגמיש לשמור על תקינות המערכות הפנימיות שלנו ולכן על בריאותנו, לאורך שנים;
  • מנטלית היוגה מסייעת לפיתוח אישיותנו, היוגה מקדמת תכונות כמו התמדה, סבלנות, כוח-רצון, שמחה ושלווה;
  • רגשית היוגה מסייעת להשגת יציבות ואיזון, הכלה ושביעות-רצון;
  • שכלית היוגה מסייעת לריכוז, לשיפור הזיכרון, למיקוד ובהירות החשיבה, לראייה מאוזנת של המציאות ולשיפוט נכון;
  • מוסרית היוגה פותחת אל ליבנו לאהבת הבריות ולכן עושה אותנו בני-אדם טובים יותר, רגישים יותר לסביבתנו, מתחשבים יותר ונכונים לתרום לסביבתנו;
  • רוחנית היוגה מגלה לנו את האמת על הקיום שלנו ביקום הזה.

קראו עוד: מהי יוגה? מבוא למתעניין

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *