יוגה טיפולית בפונה עם מור

בנסיעה להשתלמות שלי בפונה, לקחתי איתי הפעם שתי תלמידות ליוגה טיפולית. אחת מהן, מור, נולדה עם ניוון שרירים שנובע מבעיה בעצבים המוטוריים ולכן משבש את יכולת התנועה. מור נאלצת, מאז הילדות המוקדמת, להשתמש בכיסא גלגלים. השיעורים הטיפוליים עם מור נעשים במרכז פראנה-יוגה: http://www.prana-hyc.com/ אותו מנהל עמית פוואר (Amit Pawar).

מרכז פראנה יוגה נמצא בקומה התשיעית של בניין מפואר ששייך לחברת Bajaj, חברת ענק הודית שמייצרת קטנועים ועוד. עמית הוא תלמיד קרוב של איינגאר ובמשך שנים רבות שימש כאסיסטנט בקבוצות הטיפוליות במרכז RIMYI – המרכז של האיינגארים בפונה ורכש ניסיון רב ביוגה טיפולית. היום הוא מעביר שיעורים טיפוליים ורגילים במרכז פראנה.

מור היא אדם יוצא דופן באומץ ובאופטימיות שלה. התנועה שלה מוגבלת וכתוצאה משנים של חוסר הפעלה, היא לא יכולה ליישר את הרגליים שלה. יש לה תנועה מוגבלת בידיים ובאצבעות והיא מסוגלת לנהוג ברכב מיוחד. מור היא פסיכולוגית, והיא מסיימת עכשיו את ההתמחות והשנה נהגה כל יום לת"א כדי לסיים את ההתמחות בטיפול פסיכולוגי. למרות המגבלות הקשות שלה, היא עצמאית, פעילה ומלאת חיים – לא מוותרת על דבר וכבר טיילה בכמה יבשות! מור לומדת במרכז שלנו יוגה כבר כמה שנים בקבוצה הטיפולית ולאחרונה בשיעורים פרטיים. כבר כמה שנים אנחנו חולמים על נסיעה משותפת להודו, כדי להעשיר את העבודה שלנו ביוגה – והנה החלום התגשם!

התרגול עם מור מתרכז בשני כיוונים: שיפור הנשימה והזרימה וחיזוק. בשיעורים אצלנו התרכזנו בהיבט הראשון, ומור תרגלה תנוחות שונות שפותחות ומרחיבות את בית החזה ומזרימות את הדם לחלקי הגוף השונים, בעיקר לחלק העליון, בתנוחות הפוכות. כמו כן, אנו מתרגלים תנוחות ישיבה, פיתולים ומתיחות. עמית הוסיף על זה תרגילי חיזוק שונים שבהם מור מפעילה את השרירים שלה במטרה ליישר את הרגליים או להגביר את התנועה בידיים.

התרגול האינטנסיבי כאן, שש פעמים בשבוע, שעה וחצי עד שעתיים כל יום, נושא פרי ומור כבר מרגישה יותר חוזק, חיוניות ומודעות גוף משופרת. אנו מתכוונים להמשיך בעבודה הזו, כדי לשפר עוד את התנועה והמודעות שלה.

יש לנו עוד כשבוע כאן ואחר-כך אנחנו נוסעים יחדיו לכמה ימים לאשרם בדרום הודו, לפני החזרה הביתה.

ומילה אישית: מור היא השראה בשבילי (ונראה שבשביל כל מי שפוגש אותה). מדהים לראות איך הרוח יכולה להתגבר על מגבלות הגוף ואיך אפשר לשמור על אופטימיות, חיוניות ושמחה כנגד כל הסיכויים!

 

1 תגובה
 1. חלי מורסיאנו
  חלי מורסיאנו אומר:

  נפעמת… מרוגשת.. .
  מור את נהדרת!!!
  תודה רבה לאיינגר שמצא את היוגה הטיפולית ותודה לאייל שפרוני שממשיך את דרכו. והכי תודה ליקום שהפגיש אותי עם כל אלו.
  תודה

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

  השאירו תגובה

  רוצה להצטרף לדיון?
  תרגישו חופשי לתרום!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *