כללים והנחיות לתלמידים

אנו מברכים אותך על ההחלטה להתחיל בלימודי יוגה במרכז לאיינגאר יוגה בזכרון יעקב!

יוגה היא שיטת תרגול ואורח חיים מיטיב לגוף ולנפש. צוות המורים המוסמכים והמנוסים שלנו ישמח להדריך אותך בדרך זו. הדרך היא ארוכה, אבל ההשפעות החיוביות מורגשות מיד!

כדי להתקדם (מבלי להעמיס יותר מדי את סדר היום שגם כך לעיתים עמוס…) מומלץ להגיע לשני שיעורים בשבוע. שיעור אחד בשבוע הוא מעט מדי בשביל להכיר את השיטה. בהמשך, לפי העניין והזמן הפנוי, תוכלו להחליט כמה שיעורים שבועיים יתאימו לכם.

 

אנא הקדישו כמה דקות לקריאת ההנחיות שלהלן:

הנחיות כלליות

 1. אנא הגיעו כעשר דקות לפני תחילת השיעור. במקרה ואחרתם, אנא המתינו בחוץ והיכנסו לאחר הישיבה ההתחלתית ושירת האום (Om). אפשר לבוא לתרגל בסטודיו כרבע שעה לפני השיעור או בזמנים אחרים לפי תיאום מראש.
 2. אנא הקפידו לכבות טלפונים ניידים
 3. אוכל: לא רצוי לאכול ארוחה לפחות שלוש לפני השיעור; אפשר לאכול משהו קל עד שעתיים לפני השיעור, או לשתות שתייה חמה לפני השיעור. לא רצוי לאכול מיד אחרי השיעור.
 4. לבוש: מאחר שאנו משתמשים גם בעיניים כדי לבדוק שחלקי הגוף פועלים כראוי, רצוי לבוא בלבוש קצר או לבוש צמוד לגוף. לבוש מכותנה עדיף על לבוש סינתטי.
 5. אנא הודיעו למורה על כל בעיה רפואית; לא נוכל להיות אחראים למקרה שבו הבעיה (הגופנית או הנפשית) לא הובאה לידיעתנו. במקרה הצורך יש להתייעץ עם רופא מומחה.
 6. יוגה היא גם תשומת לב לסביבה והתחשבות באנשים שסביבנו. אנו מבקשים שתקפידו לחנות באופן שלא יפריע לדיירי הרחוב לעבור ברחוב ולהיכנס לחניות שלהם.
 7. תלמידי קבוצות הבוקר: אנא הקפידו על שקט לפחות עד לשעה 07:00 – השכנים שמעבר לקיר ישנים!
 8. לאחר השיעור הקפידו להחזיר את הציוד מסודר למקומו; בפרט הקפידו לקפל באופן נכון את השמיכות והמזרונים ולהניח אותם באופן מסודר.

 

הנחיות לנשים

 1. נשים במחזור אינן מבצעות תנוחות מסוימות. בעיקר מומלץ להימנע מתנוחות הפוכות (כמו עמידת ראש), ותנוחות שיוצרות לחץ על איברי הבטן או חום בגוף. נשים – אנא הודיעו למורה בתחילת השיעור אם אתן בתקופת מחזור.
 2. אם את בהריון חשוב להודיע על כך למורה מוקדם ככל האפשר. מומלץ להמשיך לתרגל יוגה בתקופת ההיריון – אך יש להתאים את התירגול למצב ההיריון.

כללי תשלום

 1. אנו מנהלים את המרכז בעזרת מערכת בשם תזמן. כדי לעקוב אחר הנוכחות והתשלומים שלכם, אתם יכולים להשתמש במערכת זו. שם המשתמש שלכם הוא כתובת המייל שנתתם כאשר מילאתם את טופס ההרשמה והסיסמה היא yoga. כדי להתעדכן היכנסו לאתר: http://iyengar.tazman.co.il/ – תוכלו גם להוריד לטלפון את האפליקציה: Tazman Student
 2. אנחנו מבקשים שתשלמו על השיעורים באשראי באמצעות מערכת תזמן. המרכז מציע שתי אפשרויות תשלום:
  • תשלום חודשי – יש לעשות הרשאה לחיוב באשראי לטובת המרכז, ואז החיוב מתבצע אוטומטית כל חודש – זו שיטת התשלום המומלצת משום שהתקדמות ביוגה דורשת מחויבות! (כמובן, שבמידה ותרצו, תוכלו לבטל את ההרשאה). כדי לעודד אותכם לעשות זאת, יש הנחה משמעותית למי שמבצע את ההרשאה הזו.
  • כרטיסייה של 4 שיעורים שתקפה לחודשיים – כרטיסייה מתאימה למי שלא יכול להגיע באופן קבוע. היא מאפשרת יותר גמישות, אך המחיר לשיעור גבוה יותר.
 3. התשלום החודשי מכסה חודש קלנדרי, גם כאשר לא מתקיימים שיעורים בגלל חגים וגם כאשר בחודש יש חמישה מפגשים (שבועיים).
 4. תשלום לפי שיעור בודד אפשרי אך ורק למי ששוהה באזור זמן קצר.
 5. תלמידים חדשים יכולים להצטרף לקבוצות המתחילים (או לקבוצות "לכל הרמות"). שיעור ראשון הוא שיעור התנסות והתשלום הוא 50 ₪.
 6. על כל תלמיד להירשם מראש לקבוצה (או קבוצות) ובמידת האפשר לבוא בקביעות לאותה הקבוצה/ות.
 7. ההגעה לשיעורים היא באחריותכם, אין החזר על שיעורים בהם לא השתתפתם. אם נבצר מכם להגיע לשיעור בקבוצה הקבועה שלכם, תוכלו להשלימו בקבוצה מתאימה אחרת. תוכלו גם להשלים שיעורים שלא יתקיימו בגלל חגים בזמן הנוח לכם. אך זכרו: השלמה של שיעור שהפסדתם אינה במקום תשלום לשיעורים הרגילים שלכם.
 8. תלמיד שנעדר משיעורים שבועיים ומעלה עקב: מחלה, מילואים או לידה זכאי להחזר כספי. מי שעומד להיעדר לתקופה של למעלה משבועיים, מתבקש ליידע אותנו מראש.
 9. נשתדל לקיים את לוח השעורים עד כמה שאפשר ללא שינויים, אבל באופן טבעי, כאשר מורה חולה, נוסע, או משתתף בסדנה, הוא לא יעביר את השיעור ואת מקומו ימלא מורה אחר מהצוות. אנא התעדכנו באתר שלנו: https://www.theiyengaryoga.com/ בנוגע להחלפות ושינויים בלוח השיעורים.
 10. מי שמתקשה לשלם את תעריפי השעורים, יכול לפנות אלינו ולקבל הנחה.

 שימו לב:

אנו שולחים מדי פעם הודעות מייל לתלמידים כדי ליידע אתכם בשינויים שחלים וכדי לשתף במסרים הנוגעים ליוגה.

חלק מהודעות אלו נשלחות באמצעות תוכנת דיוור, והן עלולות להגיע לתיבת דואר זבל (Spam) ולמשתמשי ג'ימייל לתיבה של קידום מכירות (Promotions). אנא בידקו לאחר הצטרפותכם לשיעורים במרכז את קטגוריית ה-Spam בתיבות המייל שלכם כדי לוודא שהדואר שלנו אינו מגיע לשם. אם כן, סמנו אותו Not Spam. במקרה והדואר מגיע לתיבת Promotions, אפשר לסמן שדואר משולח זה יגיע באופן קבוע לתיבה הראשית (Primary).

בברכת הצטרפות מוצלחת!   איל וצוות המרכז

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *