פנים של שאוואסנה

בתרגול שאוואסנה (הרפיה) התבוננו על הבעת הפנים שלכם, מה הפנים מביעות? האם הן מביעות שלווה ונינוחות, או שיש עדיין שמץ של אי-נחת, של דאגנות, של חוסר שביעות-רצון, של נרגנות, של כעסנות?

דמיינו חיוך! אינכם צריכים לחייך, די שתחשבו על חיוך, אפילו על צחוק! זה ירכך את עור הפנים ויאפשר לו להתרחב.

אם יש אפילו שריד של הבעה שלילית התמקדו בתחושה המדויקת של עור הפנים דמיינו את רקמת העור, את המרקם של העור, את הנקבוביות והסיבים של העור. לעור יש עובי של מילימטרים אחדים והוא מורכב משכבות אחדות. האם יש לנו תחושה מלאה של תאי העור, האם הנקבובית פתוחות, עד כמה סיבי העור רכים, חלקים, אחידים? לאחר שיש תחושה טובה של עור הפנים אפשר לתת לו להיפתח, להתרווח, להחליק מעל הבשר.

הרפיית והחלקת עור הפנים, תיצור הבעת פנים מפויסת, נינוחה, שלווה. במקום להיאחז באופן לא מודע בכעסים או בדאגות ניתן לפנים להקרין נחת ושביעות רצון. דמיינו את הפנים של הבודהה כפי שהוא מוצג בפסלים: הבעה של שלווה וחוכמה אינסופיים. דמיינו את הפנים של הילד שהייתם – הבעה זכה וטהורה של תמימות. ההבעה של התמימות תרכך את הפנים ותאפשר להם לנוע לאחור, לכיוון אחורי הראש.

תנו לעפעפיים העליונים להתרחק מהגבות ולגלוש מטה עד שהן נוגעות ברכות בעפעפיים התחתונות. הניחו לגבות להתרווח, תנו לעיניים לשקוע עמוק לתוך ארובות העיניים. דמיינו שהעיניים שוקעות לתוך מערות עמוקות, קרירות וחשוכות. אפילו שיש אור בחוץ, תנו לעיניים לשקוע לתוך צבע כהה מאוד, כמו במערה חשוכה. רככו את האוזניים הפנימיות ואת תעלות האוזניים והקשיבו פנימה, התמסרו פנימה, אפשרו למוח להתמסר למרכז הלב.

מדוע חשוב כל-כך להתרכז בפנים? משום שיש קשר הדוק בין הפנים למוח ולמצב המנטאלי. תוכלו להבחין בקלות שכל מחשבה שעוברת בראש משאירה חותם על הבעת הפנים. הרפיה של המיינד משתקפת מיד בהרפיה של הפנים. אבל גם בכיוון השני: הרפיה של הפנים יוצרת שקט פנימי, יוצרת רגיעה מנטלית, יוצרת סנטושה (שביעות-רצון) ומאפשרת לצלול עמוק יותר אל המרחב הפנימי שלנו שהוא מטרתו של המחקר היוגי.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *