תודות למורי היוגה

תודות לגורו

היוגה היא מתנה מופלאה וכל מי שמתרגל אותה וזוכה ליהנות מהמתנה הזו, חש צורך וחובה להודות למורי היוגה על שהפכו את הידע העתיק והעמוק הזה לזמין עבורנו. זו הסיבה שבתחילת שיעורי יוגה שרים לעיתים קרובות את ה- invocation (הברכה או שיר ההלל) לפטנג'לי. אנו מבקשים את ברכתו של פטנג'לי לתרגול היוגה ומבקשים להודות לו על מתנת היוגה. זה מסמל את התודה שאנו חשים לכל המורים.

לתרגום הברכה לפטנג'לי.

אני מבקש ראשית להודות לגורו שלי, ב.ק.ס איינגאר –  שהחוכמה שלו, והידע שעבר ממנו הציתו בי את הניצוץ של האהבה לתרגול, 'ניצוץ שכאשר הוא נדלק, לא כבה לעולם, ככל שהתרגול מתגבר, כך האור זורח בהיר יותר' (אם להשתמש במילים של איינגאר עצמו). אני חייב לו תודה עצומה על שיטת היוגה העמוקה והחכמה שהוא פיתח – השעות הארוכות של התרגול שלי הם במידה רבה בזכות עבודת החיים המדהימה של האדם הזה! בנוסף על היותו מקור הידע הוא מהווה גם דוגמה והשראה; לעיתים קרובות בתרגול אני מדמיין את התנוחה כפי שהיא זכורה לי מאחת התמונות שלו (מ"אור על היוגה" או ממקום אחר) ומנסה לראות במה התנוחה שלי שונה מהדוגמה הקלסית והמופתית של התנוחה של איינגאר.

אין ספק שהתובנות הצנועות אליהן הגעתי בתרגול ובניסיון ההוראה שלי, הן כאין וכאפס לעומת התובנות אליהם אליהן הגיע איינגאר בתרגול המסור, העקבי ורב-השנים שלו, תובנות שאותן הוא חלק וחולק עם העולם כולו ושנקראות בשם הכולל: "שיטת איינגאר".

פרט לגורו – ב.ק.ס. איינגאר, אני מבקש להודות לכל המורים האחרים שהעבירו לי את ידע השיטה. בראש ובראשונה תודתי נתונה לגיטה ופרשנט איינגאר, ילדיו וממשיכי דרכו, כל אחד מהם מורה ואישיות בעלת שיעור קומה בזכות עצמה.

שנית, ברצוני להודות גם למורים אחרים רבים שביקרו בארץ, או שלמדתי מהם מחוץ לגבולות הארץ. הרשימה ארוכה ומתארכת, ולמרות הרצון והצורך להודות לכל אחת ואחד מהם באופן אישי, תקצר יריעה זו מלעשות כן.

יחד עם זאת ברצוני לציין ולהודות לשניים מהמורים מהם זכיתי ללמוד:

Faeq Biria

פאאק ביריה, שההוראה השיטתית והמעולה שלו יצרה אצלי

את הבסיס לתרגול ולהעמקה, לו אני אסיר תודה לו על האמון שנתן בי מתחילת

הדרך ועל שסייע לי להאמין בעצמי ולהתקדם בדרך היוגה.

בירג'ו מהטה, שמהווה עבורי ועבור רבים מקור השראה

סדנת איינגר יוגה עם בירגו

הן כמורה והן כאדם, ושההדגמות שלו הן בשבילי התגלמות של האסנות והפראנאימות כפי שהן צריכות להיות: כאלה הנעשות בהשתקעות מלאה, בשקט ובהתבוננות ערנית ורצופה.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *