תרגול לנשים במהלך החודש

עד לפני כמאה שנים רק נשים בודדות ומיוחדות תרגלו יוגה. אולם היוגה היום היא במידה רבה ענף נשי. נשים מתאימות במיוחד לתרגול יוגה משום שגופן רך וגמיש והן בעלות מודעות לבריאות ואיכות חיים.

עם זאת, יש להתאים את התרגול למצבה המיוחד של האישה. בשיטות יוגה רבות, אין התייחסות לתרגול מיוחד במהלך המחזור החודשי (לפני דימום הווסת, במהלכו ואחריו). בשיטת איינגאר יש הנחיות מפורטות וסדרות שמיועדות לתרגול לנשים ואשר מבטיחות את בריאות האישה. במהלך השנים נצבר ניסיון רב בנושא זה ונבחנו סדרות תרגול שונות לתקופות שונות בחיי האישה. להורדת סדרה של תרגול בטוח לימי המחזור.

גיטה איינגאר (הבת של ב.ק.ס.) מפתחת תחום זה באופן מיוחד והיא כתבה מאמר שמתאר את התרגול הרצוי במהלך החודש כולו. להורדת תרגום לעברית של המאמר, להורדת המאמר המקורי באנגלית.

כאשר יש בעיות נשיות מיוחדות כמו מחזור ארוך או קצר במיוחד, דימום כבד, כאבים חזקים לפני ו/או בזמן המחזור, יש להתייעץ עם מורה מוסמך. מורה יכול להמליץ על סדרת תרגול מתאימה שיכולה להקל על המצב באופן משמעותי (ובמקרים רבים לפתור את הבעיה לחלוטין).

שיטת איינגאר כוללת גם ידע על תרגול נכון לזמן ההיריון ולגיל המעבר. אני ממליץ בחום על ספרה של ריטה קלר (Rita Keller) בנושא תרגול במהלך ההיריון ואחרי הלידה. בקרוב היא עומדת לפרסם ספר נוסף על נושא גיל המעבר.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *