סינמה נירוונה מארחים את איל שפרוני בזום: ב.ק.ס. איינגאר – האיש ופועלו מזווית אישית

ב.ק.ס. איינגאר – האיש ופועלו מזווית אישית – מפגש קולנועי עם ד"ר איל שפרוני

לאור הצלחת המפגשים שהתקיימו לפני שנה בסינמטק ת"א, יתקיים השנה מפגש נוסף בזום ביום שבת ה- 6.3.21 בשעה 19:00.

עלות כרטיס: 45 ש"ח.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

ב.ק.ס. איינגאר (1918 – 2014 ), שנולד בכפר עני בדרום הודו, תרם אולי יותר מכל אדם אחר להפצת היוגה במערב ונחשב לסמכות בתחום של הוראת היוגה. איינגאר חקר במשך עשרות שנים את תנוחות היוגה והגיע לתובנות מעמיקות בקשר למצב הגוף והנפש בשעת התרגול.
מאפיינים המייחדים את שיטת איינגאר הם: דיוק ואליינמנט (alignment); שהייה ממושכת בתנוחות, רצפים נכונים של תנוחות ושימוש בעזרים.
בהרצאה איל יתאר את הייחוד של שיטת איינגאר, את דמותו של איינגאר, ואת תרומתו לעולם היוגה ויספר על המפגשים הרבים שלו עם הגורו במשך קרוב ל-30 שנה.

על המרצה:

ד"ר איל שפרוני לומד יוגה כ-40 שנה ומלמד יוגה לפי שיטת איינגאר קרוב ל-30 שנה. איל פגש את ב.ק.ס. איינגאר כאשר ביקר לראשונה בהודו בשנת 1988 וזכה ללוות אותו בדרכו האחרונה ב-2014. במשך 26 השנים האלו איל למד מאיינגאר בביקורים רבים במרכז של איינגאר בפונה (הודו). איל תירגם שניים מספריו של איינגאר לעברית וכתב חמישה ספרים על יוגה. איל מלמד במרכז איינגאר יוגה בזכרון יעקב ומעביר סדנאות יוגה ברחבי העולם.

יוקרן הסרט:
איינגאר: האיש, היוגה, ומסעו של התלמיד
IYENGAR: the Man, Yoga, and The Student's Journey
במאי: ג'ייק קלנל

הודו |  2018 | 106 דק' | אנגלית, הינדית, מראטהית | תרגום לעברית
דוקומנטרי

דיוקן אינטימי של ב.ק.ס איינגאר, ממורי היוגה המוכרים בעולם. הסרט עוקב אחר מורשתו והשפעתו של איינגאר על מתרגלי יוגה ברחבי כל העולם. באמצעות קטעי ארכיון וראיונות עם משפחה, תלמידים ועם גורוג'י עצמו, הסרט מתאר את מאבקו של איינגאר לשכלל את אמנותו, ומפרט כיצד הוראתו עזרה לתלמידיו לא פעם להתמודד עם בעיות אישיות, ועודדה אותם גם לעזור לאחרים במהלך מסעם הרוחני.

טריילר:
https://www.youtube.com/watch?v=dvqQwr8xfgc

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *