איל הוא מורה בכיר להוראת יוגה בשיטת איינגאר ואחד המורים הראשונים שהורשו להכשיר מורים נוספים של השיטה בישראל. 

בשנת 2009 העניק מר איינגאר באופן אישי לאיל את תעודת ההוראה הבכירה ביותר בישראל.

איל הוא המחבר של 6 ספרים:

 מעביר סדנאות בארץ ובעולם.

ויוצר קורסי אונליין המעמיקים לתוך כל אחד מספריו:

צפו בסרטון קצר שבו איל מציג את עצמו.

איל מספר:

"מאז ומעולם נמשכתי ליוגה ולסיפורים המופלאים על היוגים. כשהייתי בכיתה ד' ולמדנו את נושא 'הודו', לימדתי את עצמי לעמוד על הראש ולשלב את רגלי בתנוחת הלוטוס. בזמן שירותי הצבאי התגלגל לידי הספר "יוגה ובריאות" – אחד הספרים הראשונים על יוגה שתורגמו לעברית, והתחלתי לתרגל לפי התמונות שבספר. התחלתי ללמוד יוגה באופן מסודר בשנת 1978 בהיותי סטודנט בירושלים. במקביל פיתחתי קריירה אקדמית, וסיימתי תואר דוקטור במדעי המחשב בטכניון ועבדתי כמהנדס תוכנה בחברת 'אינטל'. אולם אהבתי הגדולה נתונה ליוגה וזה מה שגרם לי להסיט את מסלול חיי ולהקדיש יותר ויותר זמן לתרגול, ללימוד ולהוראה של יוגה.

נחשפתי ליוגה בשיטת שיבננדה, אצל המורים אדי וחנה בכור. לא אשכח את השיעור הראשון שלקחתי – הרגשתי משהו שידעתי שישנה את חיי, זה היה בסוף שנה א' של לימודי באוניברסיטה, ובחופשת הקיץ עבדתי הרחק מירושלים. אבל היה ברור לי לגמרי שכאשר אחזור לירושלים, אתחיל מיד בלימודי יוגה אצל אדי וחנה. אדי שמלמד עד היום בירושלים וחנה, זיכרונה לברכה, היו המורים שלי במשך חמש השנים הבאות והיוו עבורי השראה גדולה. הם העבירו את רוח היוגה באישיותם ובהוראתם. לחנה היה חום אנושי קורן ואהבה חובקת כול שאליה אני מתגעגע עד היום. אחרי החשיפה ליוגה אצלם ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים! הרגשתי שתרגול היוגה הוא כמו להיזכר במשהו שידעתי ושכחתי. התנוחות לא היו ממש חדשות לי (למרות שלא היכרתי אותן) – פשוט היה צריך להיזכר בהן מחדש… בהתחלה זה היה התרגול ובהמשך הבנתי שבלי לחלוק את המתנה הזו עם אחרים, היוגה שלי לא תהיה שלמה, ולכן פניתי גם להוראה.

ב-1982 השתתפתי בקורס מורי יוגה בשיטת שיבננדה – חודש מרוכז וחוויתי בקיבוץ ברור-חיל בהדרכת ברהמננדה. בקורס מורים זה שמעתי לראשונה את השם "איינגאר" ומישהי סיפרה שיש מורה לשיטת איינגאר בירושלים ושמה דינה בוגר. מיד כשהתחלתי ללמוד את שיטת איינגאר אצל דינה נוכחתי ביתרונות הגדולים שלה. ב-1988 נסעתי לראשונה למרכז של איינגאר בפונה, הודו, ללמוד את השיטה ישירות ממנו. מאז נסעתי פעמים רבות להשתלם בפונה. אני מלמד את השיטה כבר למעלה מ-20 שנה ומכשיר דורות חדשים של מורי יוגה בשיטה ייחודית זו. אני מעביר סדנאות ליוגה בארץ ובעולם, פעיל בתהליך הסמכת המורים של עמותת איינגאר יוגה ישראל.

אני אוהב לתרגל יוגה ועושה את זה כבר יותר משלושים שנה. כל בוקר, בשעת התרגול, אני מודה לאלוהי היוגה ומודה למורי היוגה מהם למדתי על המתנה היקרה מפז שזכיתי בה – תרגול היוגה! אני מאמין שהתרגול וגם ההוראה של היוגה צריכים להיעשות מתוך אהבה לנושא. כל תרגול או שיעור הוא הזדמנות ליצירת משהו חדש; האיכות של השיעורים תלויה באיכות המפגש בין המורה לתלמידים. כאשר יש חיבור אמיתי יש יוגה (משמעות המילה "יוגה" היא איחוד או חיבור) ואז השיעור הופך לחוויה עמוקה ומעשירה לתלמידים וגם למורה. אני מאמין באמונה עמוקה שתרגול היוגה הוא מיוחד, כאשר נעשה במודעות ובהדרכה מתאימה, הוא מאפשר לאדם לחולל שינוי מבורך בחייו, בחיי משפחתו ובחיי החברה בה הוא חי. אני חווה במשך השנים שינוי חיובי מאוד, רווחה גדולה יותר, בריאות יציבה, התנהגות מאוזנת יותר, שמחה ואהבה.

כל בוקר ב-5:30, או 6:00 אני מתחיל את תרגול היוגה היומי שלי; כאשר יש לי זמן, אני עשוי להמשיך לתרגל עד 10 או יותר – אלו השעות היקרות לי ביותר; אני ממשיך ללמוד יוגה כל יום, כותב מאמרים על יוגה ותרגמתי שני ספרים של איינגאר לעברית: "עץ היוגה" ו"אור על הפראנאיאמה".