תלמיד (בעילום שם)

מה הביא אותי ללמוד יוגה?

"פריצת דיסק" בחולייה L5. חיפשתי פעילות משקמת אחרי שכיבה ממושכת. משהו עדין ודומה לפיזיותרפיה. בשנים 2002-3 התחילו שיעורי יוגה במושב דור, ע"י אלברט בגר, שהיה אז תלמיד של איל. אלברט – מורה נהדר ואיש מקסים. התחלתי ללמוד מסקרנות ומתוך רצון לשקם את בריאותי וכנראה שזה עד 120…

איך היוגה תורמת לחיי?

היוגה תורמת בכמה רבדים: חיזוק שלד ושרירים, גמישות פיזית ומחשבתית, אמונה באפשרות שלי לבצע עם הזמן, תרגילים שפעם נראו בלתי אפשריים. שלווה נפשית ורוגע ובנוסף למידת טכניקות של איך לא להתעצבן, ואפילו אם כן, אז איך להירגע מהר יותר. ועוד ארוכה הדרך ומלאה באור וטוב.

חוות דעת על המרכז והמורים

מידי פעם יוצא לי להגיע לשיעורים של רחל ואני כל-כך נהנה מהגישה והאכפתיות. בזכות תשומת ליבה אני נזכר בדגשים ששכחתי ולומד דברים חדשים על התנוחות. כיף גדול!

ותובנה נוספת הוא ששילוב בין אימון בקבוצת מתחילים לאימון בקבוצת ממשיכים נותן מבט אחר מדי פעם.

כמו-כן חובה לציין את הכיף הגדול באימון עם איל! לדעתי זוהי זכות גדולה ללמוד ולראות את הדגמותיו ולהבין איזו תוצאה יפה יש אם הולכים וממשיכים בדרך היוגה!!!

משהו נוסף שברצוני לומר:

א.         הייתי רוצה שמידי פעם בזמן השיעור ובקצרה, יובא הסבר מדוע יש לעשות פעולות שונות כגון הכנסת הזנב או השכמות. אנו מבצעים מגוון של תנוחות ואף פעם לא יודעים מדוע!!

ב.         הייתי רוצה שתמצאו דרך, מידי פעם שנדע את המינימום על החבורה שאיתה אנו מתאמנים, לפעמים במשך שנים… אנו באים, מתלבשים, מתאמנים, מסיימים – ויוצאים מנומנמים ובחושך, וזה יכול להיות במשך שנים! היה נחמד לפחות לדעת: שם, ישוב ואולי תחום התעסקות. כמובן רק למי שרוצה לדעת. זה יכול קצת לשפר אנרגיות ואווירה.

לסיום: היוגה עבורי היא "אושר שאינו תלוי בדבר"